26.5 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaARCHITEKTURATropikalne drzewa w Olivia Business Centre

Tropikalne drzewa w Olivia Business Centre

Na terenie Olivia Business Centre powstaje całoroczny ogród – Olivia Garden. Jest to największego centrum biznesowego w Polsce, tuż przy najwyższym budynku Pomorza, Olivia Star. Właśnie zasadzono pierwsze tropikalne drzewo. W całym ogrodzie znajdą się tysiące roślin, reprezentujących ponad 150 różnych gatunków. 

Olivia Garden w Olivia Business Centre

Nowo przygotowywana przestrzeń to nie tylko rośliny, ale również miejsca wypoczynku, ławeczki oraz punkty gastronomiczne. Celem jest stworzenie unikalnego miejsca relaksu i odprężenia, ale również pobudzenia kreatywności i stworzenia przestrzeni do mniej formalnych spotkań. Dostępny dla wszystkich, przede wszystkim Rezydentów centrum biznesowego, zapewni stałą i niezależną od pogody możliwość obcowania z naturą.

To wyjątkowy na skalę Polski projekt, którego autorem jest pracownia Malinowski Design Urban & Landscape, a za realizację odpowiadała pracownia Design Anatomy.

 Chcieliśmy oddać w ręce Rezydentów Olivia Business Centre przestrzenie, które staną się ich ulubionymi miejscami spotkań prywatnych i służbowych, do codziennej pracy, ale również wyciszenia się i skupienia w otoczeniu egzotycznej roślinności. Natura doskonale wpływa na dobrostan człowieka, a nasz ogród będzie w zasięgu ręki niezależnie od pory roku. – mówi Krzysztof Król z Olivia Business Centre.

Olivia Garden powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie Rezydentów centrum biznesowego oraz z myślą o mieszkańcach Trójmiasta i turystach, którzy od 2019 roku licznie odwiedzają punkty gastronomiczne, centrum konferencyjne i taras widokowy, umieszczone na najwyższych piętrach Olivia Star,  będącego częścią centrum.

Realizacja koncepcji wymagała zaangażowania nie tylko architektów. Wymagała także interdyscyplinarnego zespołu specjalistów. Konsultował on rozwiązania z Rezydentami Olivia Business Centre, socjologami, psychologami i botanikami.

– Olivia Garden jest częścią projektu wellbeing, który od lat wdrażamy na terenie Olivii. – mówi Krzysztof Król – W jego ramach latem odbywają się spotkania Rezydentów na patio, prowadzone są cieszące się olbrzymią popularnością sekcje sportowe, organizowane wystawy obrazów, fotografii czy rzeźby. Olivia to silna i aktywna społeczność, która już nie raz pokazała swoją wartość. Po zniesieniu obostrzeń ogród będzie ogólnodostępny i z przyjemnością powitamy w nim wszystkich zainteresowanych gości, aby również oni mogli się tu dobrze poczuć. – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...