27.1 C
Warszawa
wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaNEWSRzeszów: Wieżowiec Powstańców Warszawy

Rzeszów: Wieżowiec Powstańców Warszawy

Deweloper Apklan chce wybudować apartamentowiec o wysokości 120 metrów obok zapory w mieście Rzeszów. Budynek kształtem miałby przypominać żagiel, a w projekcie są dwa mola, taras oraz restauracja na barce na zalewie.

Powstańców Warszawy - Rzeszów
fot. materiały inwestora

Wyjątkowa inwestycja

Firma Apklan, to ten sam inwestor, który buduje trzeci najwyższy budynek mieszkalny w Polsce – Olszynki Park, o wysokości 161 metrów, również w Rzeszowie. Inwestycja Olszynki Park powstaje w sąsiedztwie filharmonii i ma być jedną z wizytówek Rzeszowa. Teraz deweloper chce od miasta odkupić działkę przy zalewie, na której powstałaby ta 40-kondygnacyjna budowla. Za projekt architektoniczny odpowiedzialne będą pracownie S.T. Architekci oraz K+ Architekci.

Jestem rodowitym rzeszowianinem, moja rodzina mieszka tu od pokoleń. Pamiętam, jak na zalewie pływały żaglówki, chodziło się tu na kajaki, a w wodzie były baseny. Niestety z czasem to wszystko zostało zniszczone. Dlatego pomyślałem o tym, aby stworzyć autorski projekt inwestycji, który nawiąże do tamtych latmówi Piotr Kawalec, inwestor.

Wyjątkowe dla inwestycji mają być plany zagospodarowania przestrzeni wokół wieżowca, które z całą pewnością przyciągną mieszkańców, by spędzali tam wolny czas. Ponadto, pozwolą na ożywienie okolicy.

Powstańców Warszawy
fot. materiały inwestora

Szanse na powstanie

W okolicy deweloper posiada aż ok. 75% działek – pozostałe należą do miasta, od którego chce je odkupić. Wszystko zależy od zgody radnych miasta, który rozstrzygną o szansach tej inwestycji. Radni podczas wtorkowej sesji zdecydowali się odesłać uchwałę zezwalająca na zamianę do komisji, aby szczegółowo ją omówić.

Inwestycja miałaby szanse rozpocząć się w 2024 roku. Jednak, jeśli deweloper nie uzyska zgody na zamianę gruntów, powstanie tu budynek mieszkalny – jednak znacznie niższy i nie wkraczający infrastrukturą w zalew.

Powstańców Warszawy - Rzeszów
fot. materiały inwestora
Powstańców Warszawy
fot. materiały inwestora
Powstańców Warszawy
zdj. materiały inwestora
Powstańców Warszawy
fot. materiały inwestora
Powstańców Warszawy - Rzeszów
fot. materiały inwestora

źródło: rzeszow.naszemiasto.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...