4.2 C
Warszawa
środa, 25 listopada, 2020
Strona główna NEWS Wyjątkowa Chmielna 89 już blisko otwarcia!

Wyjątkowa Chmielna 89 już blisko otwarcia!

Trwają intensywne prace wykończeniowe wokół i wewnątrz budynku biurowego Chmielna 89 w Warszawie, realizowanego przez Cavatina Holding. Oryginalna bryła i eleganckie otoczenie projektu już teraz czynią go wyrazistym punktem na biznesowej mapie stolicy.

14- kondygnacyjny budynek biurowy Chmielna 89 zlokalizowany jest w biznesowym centrum Warszawy. Znajduje się między ulicą Chmielną a główną arterią komunikacyjną miasta tj. Alejami Jerozolimskimi. Charakterystyczna bryła obiektu, przypominająca kryształ, sprawia, że nowo wybudowany biurowiec już teraz jest rozpoznawalnym punktem na warszawskiej mapie nieruchomości komercyjnych.

Chmielna 89
fot. materiały prasowe

Wykończenie biurowca

–  Jesteśmy niezwykle dumni z projektu Chmielna 89, nie tylko ze względu na jego ponadczasową architekturę, która otrzymała szereg nagród, ale również dlatego, iż będzie on  siedzibą jednej z największych instytucji finansowych w Polsce tj. banku PKO BP. Najemca przeprowadzi się do budynku na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku i zajmie wszystkie kondygnacje biurowe.- mówi Sebastian Świstak, Dyrektor Komercjalizacji w warszawskim oddziale Cavatina Holding. – Powstanie tego typu inwestycji jest niezwykle istotne również dla rozwoju mikro lokalizacji, np.: dzielnicy. Tej skali inwestycja stymuluje rozwój infrastruktury, aktywizuje lokalną społeczność oraz sprzyja rozwojowi mikro biznesu w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Dotyczy to głównie usług i gastronomii. – dodaje.

Biurowiec dostarczy na rynek ponad 25 000 mkw. wysokiej klasy powierzchni do pracy oraz rozwoju. Dopełnieniem funkcji biurowej będą lokale usługowe na parterze budynku, w tym: kantyna, sklep i kawiarnia. Wyróżniającą cechą projektu są zielone tarasy łagodnie „schodzące” w kierunku ul. Chmielnej o łącznej powierzchni 370 m kw.

Aktualnie na wszystkich kondygnacjach budynku toczą się zaawansowane prace wykończeniowe i fit-outowe. Wokół obiektu została już ukończona nawierzchnia chodników i stanęły elementy małej architektury.

Wyjątkowa bryła

– Znakiem rozpoznawczym Chmielnej 89 jest nie tylko oryginalny kształt bryły, ale również dbałość o architektoniczny detal i wysoką jakość użytych materiałów. Dzięki zastosowaniu na elewacji liniowo-rytmicznego układu paneli fasadowych imitujących stal nierdzewną, udało nam się uzyskać efekt lekkiej, szlachetnej, a zrazem dynamicznej formy. Oświetlenie korony obiektu oraz dekoracyjnych, skośnych słupów konstrukcyjnych w podcieniu, wspaniale ożywi obiekt nocą i sprawi, że będzie on widoczny z daleka. Budynek Chmielnej 89 z powodzeniem ma szansę stać się nową, architektoniczną ikoną biznesowej dzielnicy Warszawy tj. Woli. – podkreśla architekt prowadzący Mateusz Wiąckowski, Dział Projektowania Inwestycji, Cavatina Holding.

Eleganckie wykończenie budynku podkreśla równie estetyczne zagospodarowanie terenu wokół obiektu. Od strony wschodniej i zachodniej budynku są usytuowane wygodne, drewniane siedziska z oparciem. Dodatkowo znajdą się zaprojektowane specjalnie dla tej inwestycji donice z rodzimymi gatunkami drzew.

Chmielna 89
fot. materiały prasowe

Oryginalny kształt donic i ich wykończenie to naturalna kontynuacja przyjętej linii projektowej. Jest to nawiązanie do formy budynku oraz zastosowanych w nim materiałów budowlanych i dekoracyjnych. Donice dodatkowo pełnią funkcję lamp. U ich podstawy zastosowano liniowe oświetlenie LED, co przy wyraźnych skosach bryły donic daje ciekawą iluminację.

Dedykowane, zaprojektowane z dbałością o najmniejszy detal. Elementy małej architektury wokół budynku Chmielna 89 idealnie dopełniają nowoczesną i dynamiczną formę obiektu. Pozostawiają go jednocześnie w ten sposób w centrum uwagi.

Warsaw UNIT przywdziewa smoczą skórę

Wynajem PKO BP

W zeszłym roku, deweloper Cavatina Holding i PKO Bank Polski podpisały umowę najmu budynku Chmielna 89 w Warszawie. Warto podkreślić, że całkowita wynajęta powierzchnia to ponad 24 tys. mkw. powierzchni biurowej, czyli bank zajmie wszystkie kondygnacje biurowe budynku. Jest to jedna z największych transakcji zawartych w tym roku na rynku biurowym w Polsce.

Chmielna 89
fot. materiały prasowe

– Dogodna lokalizacja, wysoki standard budynku i możliwość dostosowania powierzchni do naszych potrzeb były jednym z kluczowych kryteriów naszego wyboru. W drugiej połowie przyszłego roku na Chmielną 89 przeniesie się około 2000 pracowników Banku – mówi Rafał Antczak, wiceprezes Zarządu w PKO Banku Polskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...