0.2 C
Warszawa
środa, 27 stycznia, 2021
Strona główna NEWS Prace budowlane przy Intraco Prime nabierają tempa - nowy biurowiec w Warszawie

Prace budowlane przy Intraco Prime nabierają tempa – nowy biurowiec w Warszawie

Generalny wykonawca Intraco Prime – nowej inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. na warszawskim Muranowie – zakończył budowę ścian szczelinowych, które stanowią ściany przyszłego parkingu podziemnego biurowca. Zgodnie z harmonogramem realizacja całej inwestycji potrwa 24 miesiące. Autorami projektu jest konsorcjum Juvenes-Projekt i Pracownia Obsługi Inwestorów Pro-Invest.

Intraco Prime
fot. materiały prasowe

Biurowiec w sercu Muranowa

Intraco Prime powstaje w sercu Muranowa, w pobliżu jednego z pierwszych warszawskich wieżowców – Intraco przy ul. Stawki. Budowa tego nowoczesnego kompleksu biurowo-handlowego rozpoczęła się 1 kwietnia 2020 r. a generalnym wykonawcą jest firma Strabag. Ośmiokondygnacyjny budynek z trzypoziomowym parkingiem podziemnym dostarczy około 13 tys. mkw. powierzchni najmu w standardzie klasy A.

Intraco Prime
fot. materiały prasowe

– Prace budowlane przy Intraco Prime nabierają zdecydowanego tempa. Cieszymy się, że wraz z naszą równolegle prowadzoną flagową inwestycją, budynku SKYSAWA, będziemy mogli wkrótce zaoferować najemcom powierzchnię biurową o najwyższym standardzie w centrum miasta – powiedział Tomasz Górnicki, wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Szczegóły inwestycji

Do wykonania ścian szczelinowych Intraco Prime zostało użytych ok. 3500 m3 betonu oraz ok. 220 ton stali. W najbliższym czasie zostanie wykonany wykop, a ściany szczelinowe zostaną zabezpieczone za pomocą stalowych rozpór.

– Prace prowadzone przez Strabag postępują zgodnie z planem i zachowaniem standardów bezpieczeństwa. Ściany szczelinowe obiektu były wykonywane przez ostatnie dwa miesiące. Warunki na placu budowy pozwalały na wykonywanie jednej sekcji dziennie. Niedługo rozpoczną się roboty ziemne wraz z montażem stalowej konstrukcji rozparć na dwóch poziomach. Pozwolą one na głębienie wykopu do projektowanej głębokości 16 m poniżej poziomu terenu. – powiedziała Agnieszka Wyszyńska, kierownik projektu Dyrekcji Budownictwa Ogólnego Strabag.

Intraco Prime
fot. materiały prasowe

Intraco Prime ma szansę stać się ważnym punktem na mapie biurowej Warszawy. Wszystko to dzięki funkcjonalnemu układowi przestrzennemu oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ekologicznych. Zlokalizowany jest w pobliżu stacji metra Dworzec Gdański oraz zabytkowego Starego Miasta. Najemcy będą mogli liczyć na udogodnienia, takie jak: energooszczędne systemy oraz instalacje, parking dla rowerów oraz szatnie dla rowerzystów, czy miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Na dachu budynku znajdzie się taras dostępny z powierzchni biurowej. Na parterze przewidziano lokale handlowo-usługowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...