21.3 C
Warszawa
środa, 12 maja, 2021
Strona główna NEWS Iglica na Varso Tower. To już 250 metrów

Iglica na Varso Tower. To już 250 metrów

Na wieżowcu Varso Tower, który pod koniec grudnia 2020 roku osiągnął wysokość docelową do dachu, montowana jest iglica. Jak podaje NOIZZ.pl, włącznie z nią, budynek ma już 250 metrów.

Iglica na Varso Tower
Iglica na Varso Tower, fot. materiały własne

Wieżowiec Varso Tower, będący częścią kompleksu Varso Place ma już 230 metrów do dachu. Budynek tym samym pobił rekord. Położony w centrum Warszawy budynek oficjalnie stał się najwyższym w Polsce pod względem wysokości mierzonej do dachu. Ten sukces oznacza,  że Varso Tower oficjalnie przewyższyło swoich sąsiadów z centrum stolicy. Czyli Pałac Kultury i Nauki (188 metrów do dachu) oraz apartamentowiec Złota 44 (192 metry). Dotyczy to także dotychczasowego lidera w tej kategorii – wrocławski Sky Tower (206 metrów).

Budynek jednak nieustannie rośnie. Mimo osiągnięcia docelowej wysokości do dachu, ponad budynkiem rośnie iglica. Wraz z nią, wieżowiec będzie miał 310-metrów. To uczyni go najwyższym wieżowcem w Unii Europejskiej. Jak pisze inwestor HB Reavis na swoich kanałach social media, obecnie wykonawcy montują kolejne sekcje iglicy. Proces ten odbywa się etapami. Postęp tych prac jest mocno uzależniony od warunków pogodowych. Jak zapowiada inwestor, osiągnięcie 310-metrów ma nastąpić już niedługo.

Jednocześnie, na Allegro trwa aukcja charytatywna z okazji 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wylicytować można wjazd jako jedna z pierwszych osób na 53 piętro wieżowca.

Iglica na Varso Tower
Iglica na Varso Tower, fot. materiały własne

Iglica na Varso Tower
Iglica na Varso Tower, fot. materiały własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...