27.4 C
Warszawa
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Strona główna NEWS Grecja. Powstanie wieżowiec-roślina

Grecja. Powstanie wieżowiec-roślina

Firma Lambda Development opublikowała projekty Marina Tower, pierwszego zielonego wieżowca w Grecji. Marina Tower, zlokalizowany będzie w okolicy przystani Agios Kosmas. Będzie też najwyższym budynkiem w Grecji i najwyższym zielonym wieżowcem przy plaży w basenie Morza Śródziemnego. Dzięki dominującym elementom zieleni i wody, naturalnemu światłu i niezakłóconemu widokowi na morze, budynek wnosi innowacyjne podejście architektoniczne do regionu. Grecja zyska 200 metrowy wieżowiec.

Grecja, Marina Tower
Grecja, Marina Tower, fot. materiały prasowe

Antoinette Nassopoulos-Erickson, starszy partner w Foster + Partners, powiedziała: „Masterplan Ellinikon wyznacza nowy kierunek rozwoju miejskiego w Atenach, łącząc nowe sposoby życia, pracy i zabawy, skupione w parku metropolitalnym – hojne udogodnienie dla lokalnych społeczności i miasto Ateny. Nasze propozycje dotyczące Marina Residential Tower opierają się na tych zrównoważonych zasadach. Po to, aby stworzyć nowy paradygmat życia w wieżowcach i zieloną latarnię morską w krajobrazie”.

Wznoszący się na 200 metrów nad poziomem morza Marina Tower będzie miał 200 mieszkań na 45 piętrach. Po ukończeniu – w ciągu najbliższych pięciu lat – będzie to jeden z sześciu wysokich budynków powstających na Ellinikonie. Kluczową cechą podejścia projektowego jest stworzenie budynku o smukłej sylwetce, który harmonijnie łączy się z naturalnym środowiskiem i wyjątkowym charakterem śródziemnomorskiego krajobrazu. Zieleń i elementy wodne podkreślające bioklimatyczny charakter budynku.

Grecja z ‚jednym z najbardziej ekologicznych wieżowców na świecie’

Grecja, Marina Tower
Grecja, Marina Tower, fot. materiały prasowe

Marina Tower jest jednym z najbardziej ekologicznych wieżowców na świecie. Stanowi wzór zrównoważonego projektowania, uwzględniający najlepsze praktyki środowiskowe i najnowocześniejsze międzynarodowe protokoły bezpieczeństwa. Wszystkie apartamenty będą miały pionierskie usługi i udogodnienia, doskonałe materiały budowlane, które są przyjazne dla środowiska oraz specyfikacje inteligentnego budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...