21.3 C
Warszawa
środa, 12 maja, 2021
Strona główna NEWS Bezpiecznie i zdrowo w Varso Place

Bezpiecznie i zdrowo w Varso Place

Z myślą o powrocie pracowników do biur HB Reavis akredytował dwa ukończone budynki Varso Place w standardzie WELL Health-Safety. To nowy certyfikat, który ocenia i premiuje rozwiązania zapobiegające między innymi rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych w zamkniętych pomieszczeniach. Został opracowany przez naukowców i ekspertów w dziedzinie nieruchomości podczas pandemii COVID-19.

Międzynarodowy standard WELL Health-Safety powstał na podstawie wytycznych wielu ekspertów. W tym – Światowej Organizacji Zdrowia, amerykańskiej agencji Centers for Disease Control and Prevention oraz czołowych instytutów naukowo-badawczych. W pracach nad certyfikatem uczestniczyło blisko 600 ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego, wirusologów, liderów biznesu, architektów, projektantów i innych specjalistów.

WELL Health-Safety to niezależny system oceny, który uwzględnia procedury sprzątania i odkażania przestrzeni pracy, zarządzanie jakością powietrza i wody w biurze (w tym dbałość o odpowiedni serwis systemów klimatyzacji i wentylacji), promocję działań prozdrowotnych wśród pracowników, a także przygotowanie do sytuacji kryzysowych, czyli np. wykrycia zakażenia SARS-CoV-2 w budynku.

Zdrowe Varso Place
Zdrowe Varso Place, fot. materiały prasowe

Varso Place to trzy wieżowce w centrum Warszawy realizowane przez inwestora zgodnie z najwyższymi normami budownictwa ekologicznego. W dwóch ukończonych budynkach mieszczą się biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy. W budowie pozostaje Varso Tower, które po ukończeniu także zostanie certyfikowane w standardzie WELL Health-Safety.

Inwestor planuje ubiegać się o certyfikaty WELL Health-Safety dla wszystkich projektów w Europie.

Varso Place
fot. facebook.com/hbreavisPL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...