Bank Pekao planuje wystawić na sprzedaż swoją dawną siedzibę przy ul. Grzybowskiej w Warszawie. Budynek o wysokości 85 metrów i bogatej historii może stać się atrakcyjną propozycją inwestycyjną dla deweloperów.
Bank Pekao planuje sprzedaż biurowca przy ul. Grzybowskiej w Warszawie. Ten 85-metrowy wieżowiec, wybudowany w 1993 roku, przez wiele lat służył jako główna siedziba banku. Obecnie, po przeniesieniu centrali do kompleksu Forest przy ul. Burakowskiej, budynek stoi pusty i zostanie wystawiony na sprzedaż. Proces ofertowy ma się rozpocząć w drugim kwartale 2025 roku, a cenę wywoławczą poznamy do końca stycznia.
Bank Pekao Tower
Wieżowiec, znany jako Pekao Tower lub Gmach im. Mariana Kantona, zaprojektował chorwacki architekt Miljenko Dumenčica, autor m.in. warszawskiego Ilmetu. Obiekt liczy 20 kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne, oferując łącznie około 20 tys. mkw. powierzchni. Na działce o powierzchni 2,488 mkw., będącej w użytkowaniu wieczystym, może powstać nowa zabudowa, zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego – dominanta wysokościowa może osiągnąć 90 m, a pozostała zabudowa 24 m.
Pekao Tower charakteryzuje się solidną infrastrukturą techniczną. Budynek jest wyposażony w cztery windy – trzy osobowe i jedną towarową – oraz klatkę schodową. Podziemne kondygnacje mieszczą pomieszczenia techniczne, skarbiec, archiwum oraz 42 miejsca parkingowe. Parter obejmuje hol z recepcją, dawny oddział banku oraz przestrzenie biurowe i techniczne. Na wyższych piętrach znajdują się zarówno gabinety, jak i powierzchnie typu open space, a na każdym poziomie znajdują się toalety i kuchnia. Najwyższa kondygnacja ma charakter techniczny.
Szansa inwestycyjna
Wieżowiec posiada ważne świadectwo charakterystyki energetycznej do 28 lutego 2032 roku. Dzięki swojej lokalizacji i potencjałowi, Pekao Tower stanowi atrakcyjną propozycję inwestycyjną dla przyszłego właściciela, niezależnie od tego, czy zdecyduje się na modernizację budynku, czy realizację nowej inwestycji.