27.7 C
Warszawa
wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaNEWS38. piętro Varso Tower dla międzynarodowej firmy odzieżowej

38. piętro Varso Tower dla międzynarodowej firmy odzieżowej

HB Reavis podpisał 10-letnią umowę najmu z globalną firmą odzieżową. Najemca zarządzający kilkoma popularnymi markami zajmie blisko 1 700 mkw. powierzchni w Varso Tower. Pracownicy firmy wprowadzą się do biura na 38. piętrze wieżowca, skąd będą mogli podziwiać Warszawę z wysokości 190 metrów. HB Reavis nie zdradza jednak nazwy firmy.

Widok z biur Varso Tower
Widok z biur Varso Tower, fot. materiały prasowe

Varso Tower to wieżowiec zaprojektowany przez architektów z pracowni Foster + Partners, który mierzy 230 metrów wysokości do dachu, a wraz z iglicą 310 metrów. Jest najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej. Na szczycie wieży mieści się podniebny ogród z 16 drzewami. A na dachu powstanie jeden z najwyżej położonych w Europie tarasów widokowych.

Zastosowane w biurowcu rozwiązania projektowe sprzyjają zmniejszaniu śladu węglowego i zanieczyszczenia powietrza oraz zapewniają imponujący dostęp światła naturalnego wewnątrz. Jakość przestrzeni wieżowca została doceniona przez niezależnych audytorów BREEAM oraz WELL. Ważną częścią projektu jest zieleń. Kilkadziesiąt drzew zasadzono przed budynkiem oraz w środku przestronnego lobby, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika.

Ponad połowa biur w Varso Tower, którego łączna powierzchnia to 69 tys. mkw., została wynajęta jeszcze przed ukończeniem budowy. W gronie najemców wieżowca znajdują się dostawca usług chmurowych Box (16 000 mkw.). A także renomowane kancelarie prawne CMS (7 500 mkw.) i Greenberg Traurig (5 000 mkw.) oraz poufny najemca (10 000 mkw.).

Wieżowiec to część naszego wielofunkcyjnego projektu Varso Place, w którego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i centrum zdrowia. Lokalizacja w centrum Warszawy, tuż przy Dworcu Centralnym, zapewnia łatwy dostęp do wszystkich środków komunikacji miejskiej. Oraz do wielu udogodnień w zasięgu krótkiego spaceru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...